Kárpát-medencei Tűzoltó Együttműködési Bizottság

A szövetség hitet tesz amellett, hogy Magyarország az Európai Unió tagjaként a nemzetek közötti együttműködés segítségével fejlődhet, haladhat előre, és kifejezetten hasznosnak tartja más nemzetek gyakorlatának megismerését, valamint a tapasztalatcserét. Ennek fényében a szövetség aktív kapcsolatok ápolására törekszik más országok szakmai szervezeteivel. Különösen kiemelkedő fontosságot tulajdonít a határon túli szervezetek, a szomszédos, a visegrádi és az Európai Unió nemzeteivel való együttműködésnek.

A nemzetközi kapcsolatok megerősítését szolgálta, és rögtön nagy sikernek bizonyult a Nemzetközi konferencia 2014. szeptember 20-i elnöki találkozója. A Magyar Tűzoltó Szövetség szervezésében Balatonföldváron zajló konferencián a szomszédos és visegrádi országok tűzoltószövetségének delegációi, valamint Felvidék, Székelyföld és Vajdaság önkéntes tűzoltóságainak képviselői vitatták meg az önkéntességgel kapcsolatos tapasztalataikat. Egyetértettünk abban, hogy ez az együttműködés még inkább felértékelődik a XXI. század időjárási veszélyhelyzeteinek tükrében.

A Kárpát-medencei Tűzoltó Együttműködési Bizottság feladata ennek az együttműködésnek a felügyelése, koordinálása.

A bizottság vezetője: Csóka Károly