Végső búcsú dr. Száray Zoltán ny. tű. altábornagytól, az MTSZ egykori elnökétől
2018. október 08. 17:57
Életének hetvennegyedik évében, türelemmel viselt, hosszantartó súlyos betegség következtében otthonában elhunyt dr. Száray Zoltán nyugállományú tűzoltó altábornagy. Hamvasztás utáni búcsúztatása október 18-án, 14 órakor lesz az Óbudai Temető szóróparcellájában.

Száray Zoltán 1967. április 1-jén kezdte hivatásos pályafutását a VI-VII. kerületi Tűzoltóparancsnokság állományában vonulós tűzoltóként.

A BM Akadémia elvégzését követően egy évig az I-II-XII. kerület alosztályán tűzrendészeti előadó. 1970-től a tűzoltóképzés területén dolgozott, majd 1989. október 1-jétől a Belügyminisztérium Tűzoltó Kiképző Központ parancsnoki, 1991. szeptember 1-től a BM Tűzvédelmi Oktató és Kutató Intézet főigazgatói beosztását töltötte be.

1993. június 16-án a Belügyminisztérium Tűz- és Polgári Védelmi Országos Parancsnokság tűzvédelmi főigazgatója, 1995. április 1-jén a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság parancsnoka lett.

1996 novemberétől 2000 márciusáig a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöki tisztjét is betöltötte.

Végzettségét tekintve tanár és jogász.

Több mint három évtizedes hivatásos pályafutás után, 2000. május 30-án, a szolgálat felső korhatárának elérésével vonult nyugállományba.

Hamvasztás utáni búcsúztatása katolikus szertartás szerint, testületi tiszteletadás mellett október 18-án, 14 órakor lesz az Óbudai Temető szóróparcellájában.

A Magyar Tűzoltó Szövetség nevében a család és a hozzátartozók részére kifejezem őszinte részvétemet, együttérzésemet.

Dobson Tibor tű. dandártábornok
elnök