Tisztelt Dr. Héra Attila Vezérőrnagy Úr!
Tisztelettel és elismeréssel köszöntöm Önt születésnapja alkalmából. Életútja és több évtizedes szolgálata példaértékű mindannyiunk számára – nemcsak a szakmai elhivatottság, hanem az emberi tartás tekintetében is. Vezetőként és tanácsadóként egyaránt maradandó értéket teremtett, amely ma is irányt mutat a tűzoltó hivatásban szolgálatot teljesítőknek.
E jeles napon a Magyar Tűzoltó Szövetség nevében jó egészséget, erőt és békességet kívánok Önnek.
Őszinte megbecsüléssel:
Dobson Tibor ny. tű. vőrgy.
elnök
MTSZ
Dr. Héra Attila 1935. június 29-én született Szombathelyen. Fiatalon, már a középiskolai tanulmányok befejezését követően elkötelezte magát a tűzoltói hivatás gyakorlása mellett. 1954. augusztus 7-én került a BM Tűzrendészeti Országos Parancsnokság állományába. Befejezve aktív sportolói tevékenységét, a BM Sportosztály munkatársaként tevékenykedett, majd 1957-től élete egyé vált a tűzoltói hivatással, a tűzoltói szolgálattal. Volt a fővárosban kerületi, majd országos parancsnoksági előadó, titkárságvezető. Később osztályvezetői, országos parancsnok-helyettesi feladatokat látott el. 1987. február 1-jétől 1990. szeptember 30-ig, nyugállományba vonulásáig a tűzoltóság országos parancsnokaként teljesített szolgálatot.
Pályafutása alatt több nagy tűzoltási akcióban vett részt, többek között:
- 1984 októberében a Fővárosi Bútoripari Vállalat tűzesetében,
- 1986 májusában az újpesti Mikroelektronikai Vállalatnál,
- 1988 májusában a Rákóczi téri csarnokot érintő tűzesetben.
1989-ben irányításával valósult meg a BM Duna Palotában rendezett Gróf Széchenyi Ödön-emlékkonferencia kiállítása, amelyen török küldöttség is részt vett.
A tábornok a nyugdíjas évek alatt sem szakadt el a tűzoltóságtól, 2012 áprilisáig aktív tagja volt a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Tűzvédelmi Tanácsadó Testületének.
Nyolcvanötödik születésnapja alkalmából június 29-én dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere a Köz Szolgálatáért Érdemjel arany fokozatát adományozta dr. Héra Attilának. (A belügyminiszter rendelete szerint a Köz Szolgálatáért Érdemjelet azok kaphatják, akik az irányítása alatt álló szerveknél dolgoznak, e szervek munkáját segítik, illetve a helyi önkormányzatok érdekében huzamos időn keresztül kimagasló tevékenységet végeznek. Az elismerés arany, ezüst vagy bronz fokozatban adományozható.)
|