Az idei rendezvény fő célja a tűzoltás gyakorlati megoldásai és annak mérnöki-tudományos elemeinek bemutatása volt, ahol az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának hallgatói és neves szakemberek vettek részt.
Dr. habil. Nagy Rudolf adjunktus köszöntőjét követően Dobson Tibor tűzoltó vezérőrnagy, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke nyitó előadásában ismertette az MTSZ által kidolgozott modernizációs stratégiát, amely az 1945 előtti, Szilvay korabeli szervezeti modellből és a mai kihívásokból építkezik.
Dr. Bérczi László, tű. dandártábornok előadásában a lítium ion akkumulátorok kihívásait és azok tűzoltási lehetőségeit mutatta be.
A Szövetség képviseletében a konferencián Dr. habil. Cziva Oszkár, a Képzési és Nemzetközi Bizottságának vezetője felvázolta azokat a tudományos eredményeket, amelyek a mai korszerű tűzvédelem és tűzoltás alapjait képezik.
Dr. Zoltán Ferenc, a Szövetség Megelőzési Bizottságának vezetője, a csarnoképületek aktív tűzvédelmi rendszereinek és az épületfizikai jellemzőknek a tűzoltói döntéshozatalra való hatását mutatta be a nagy raktárcsarnokokban bekövetkezett tűznél.
A szünetet követően a tűzvédelmi kutatásokat folytató doktoranduszok mutatták be kutatásaik irányait.
Oláh Krisztián, a BME, Csonka Pál Doktori Iskolájának doktorandusza, a homlokzati tűzterjedés modellezését szolgáló kutatásait mutatta be, amely a tűzoltásban számos nagy tűznél bizonyult – életeket követelve – tragikusan gyorsnak.
Az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola doktorandusza, Krepuska András a vállalatok tűzvédelmi költségei közötti gazdasági összefüggéseket elemezte. Kurmay Sándor a fukusimai atomerőművi baleset létrejöttéről, valamint annak tűzvédelmi vonatkozásainak tudományos vizsgálatáról számolt be.
A levezető elnök Dr. habil. Nagy Rudolf zárszava után kötetlen beszélgetés alakult ki.
|