Szlovén-magyar együttműködés
2024. szeptember 30. 08:41
Szombaton került sor a Magyar Tűzoltó Szövetség és a Szlovén Tűzoltó Szövetség közötti, aktualizált együttműködési megállapodás hivatalos aláírására – az iratokat Dobson Tibor tű. vezérőrnagy, elnök, valamint Janko Cerkvenik elnök látta el kézjegyével.

Az aláírást megelőzően a felek bemutatták országuk önkéntes tűzoltó szervezetének működését, megvitatták aktuális feladataikat, pályázati lehetőségeiket.

A szlovén szövetség részéről jelen volt még Kramer Stajnko Janja alelnök, valamint Szása Komisz és Ludvik Orbán, az MTSZ képviseletében pedig Hegymegi Ildikó gazdasági vezető, Kelemen Zsolt alelnök, valamint Kovács András, a Vas Vármegyei Tűzoltó Szövetség elnöke.

Kelemen Zsolt és Kovács András a Szlovén Tűzoltó Szövetség határon túliaknak adható legmagasabb elismerését vehette át Janko Cerkvenik elnöktől, a szlovén-magyar kapcsolatok fejlesztése érdekében végzett munkájuk elismeréseként.