Éppen ezért:
- Javasolt minden lakásba vagy házba legalább egy kisméretű porral oltó eszközt elhelyezni és a használatára minden ott élő személyt megtanítani.
- Lehetőség szerint érdemes szénmonoxid- és/vagy füstérzékelőket telepíteni otthonunkba.
- A fűtési szezon kezdetén szakemberrel ellenőriztessük fűtési berendezés állapotát. Ha meghibásodást tapasztalunk, szintén szakemberhez forduljunk!
- Ha eddig nem tettük volna meg, feltétlenül egyeztessünk időpontot a kéményseprőkkel! Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes. Akik társasházban élnek, azoknak nincs tennivalójuk, oda automatikusan kimegy a kéményseprő. A családi házak esetén viszont időpontot kell foglalni!
- Amennyiben a fűtőkészülék az égéshez szükséges levegőt a lakótérből használja fel, győződjünk meg arról, hogy a levegő utánpótláshoz biztosított és megfelelő méretű a szellőzőnyílás. Különösen igaz ez jól járódó műanyag nyílászárók esetén.
- Ne legyenek gyúlékony anyagok nyílt láng és sugárzó hő közelében, hiszen a kicsapó láng vagy szikra tüzet okozhat.
- Minden tűz esetén hívjuk a 112-es segélyhívó telefonszámot, és kérjük a tűzoltók, sérülés esetén pedig a mentők segítségét is.
Ehhez kapcsolódik, hogy az MTSZ 2022–2023 között egy kampányt indított, amely a füstjelzők fontosságára hívta fel a figyelmet. Az átfogó kampányról, annak eredményeiről és megállapításairól itt olvashatunk.
|