Érméken a Magyar Tűzoltó Szövetség
2020. január 23. 11:26
A Magyar Nemzeti Bank az idén 15 témában ad ki emlékérmét, köztük a Magyar Tűzoltó Szövetség alapításának 150. évfordulója alkalmából két, Holló István tervező keze munkáját dícsérő darabot. Ezek mellett pedig hagyományos, pénzforgalmi érme is forgalomba kerül.

Dobson Tibor tű. ddtbk., a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke már tavaly megkezdte az egyeztetést a tűzoltó motívumokról, amelyet aztán az érmék tervezője – Holló István – valóban az ünnephez és a tűzoltói hagyományokhoz hűen valósított meg.

A kép forrása az MNB hivatalos emlékérme-kibocsátási programleírása

A 38,61 mm átmérőjű, recézett szélű, szélfeliratos érmék egyik oldalán két keresztbe fektetett balta és felette a régi parancsnoki díszsisak látható. Körülötte a felirat: „Dicső múltból a méltó jövőbe!”

A másik oldalán a római katonaként ábrázolt Szent Flórián. Körülötte a felirat: „150 éves a szervezett Magyar Tűzoltóság”

Az érme két változatban 2020. május 2-án kerül forgalomba, mindegyikből öt-ötezer darab készül.

• A selyemfényes (BU) változat névértéke: 10 000 Forint. Anyaga és finomsága: ezüst, Ag .925, súlya: 31,46 g.
  • A tükörfényes (Proof) változat névértéke: 2000 Forint Anyaga: színesfém (Cu75Ni25) Súlya: 30,80 g.

Az emlékérméken túl hagyományos, ötven forintos pénzforgalmi érme is forgalomba kerül.