2019. szeptember 30. 15:27
A XIII. Kerületi Hagyományőrző Tűzoltó és Sport Egyesület a Magyar Tűzoltó Szövetség közreműködésével ebben az évben is megrendezte a Hagyományőrző Tűzoltó versenyét Angyalföldön.

Rendezvény helyszíne: Budapest, XIII. kerület Babér utca 17/b.

Rendezvény ideje: 2019. 09. 29. 09.00-17.00

XII. Nemzetközi az V. Kárpát Haza és a III. Visegrádi Négyek Hagyományőrző Tűzoltóversenyére idén külföldről 19 csapat érkezett (Szlovákiából, Horvátország, Erdélyből, Bosznia-Hercegovinából, Lengyelországból, Belgiumból és Szerbiából). A versenyen összesen 29 csapat indult 9 különböző csoportban, így összesen 67 futamot láthatott a szépszámú közönség, amelyen a MTSZ elnöke a hazai és nemzetközi résztvevőknek egyaránt eredményes szereplést kívánt.

A rendezvény fővédnöke Dr. Bérczi László tűzoltó dandártábornok a BM OKF országos tűzoltósági felügyelője volt. Díjátadón részt vett és díjat adott a XIII. Kerület Önkormányzatának részéről Holopné Shranek Kornélia alpolgármester, Dr. Berki Imre tanácsos, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója, Dr. Farkasinszki Lóránt tűzoltó ezredes, Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Szabó Imre, a Szifire Kft. vezetője és Béresné Papp Szilvia, a XIII. Kerületi Hagyományőrző Tűzoltó és Sport Egyesület elnöke, valamint Szalai Miklós, a Budapesti Tűzoltó Szövetség alelnöke.

A kategóriában az első 3 helyezettet tárgyjutalomban részesítették, illetve 6 különdíj átadására is sor került.

A szervezők minden csapat részére emléklapot és ajándékcsomagot biztosítottak.

MTSZ hazai bajnokság Férfi kategória:

III. helyezett: Hajdúszoboszló

II. helyezett: Pánd ÖTE

I. helyezett: Vése ÖTE

MTSZ hazai bajnokság Női kategória:

III. helyezett: Iszkaszentgyörgy

II. helyezett: Pánd ÖTE

I. helyezett: XIII. ÖTE

Nemzetközi Senior kategória:

III. helyezett: Kishegyes Szerbia

II. helyezett: Szilas ÖTE Szlovákia

Nemzetközi kategória férfi:

III. helyezett: Vése ÖTE

II. helyezett: Kishegyes II. senior Szerbia

I. helyezett: Kishegyes Szerbia

Nemzetközi kategória női:

III. helyezett: Karancs - Horvátország

II. helyezett: Valpovo - Horvátország

I. helyezett: Gunaras ÖTE Szerbia

Kárpát Haza férfi kategória:

III. helyezett: Szilas ÖTE Szlovákia

II. helyezett: Valpovo Horvátország

I. helyezett: Vése ÖTE

Kárpát Haza női kategória:

III. helyezett: Gunaras ÖTE Szerbia

II. helyezett: Karancs Horvátország

I. helyezett: Kishegyes Szerbia

Visegrádi Négyek férfi kategória:

III. helyezett: Imrehegy

II. helyezett: Szilas ÖTT Szlovákia

I. helyezett: Vése

Visegrádi Négyek női kategória:

III. helyezett: Karancs - Horvátország

II. helyezett: Valpovo - Horvátország

I. helyezett: Gunaras ÖTE Szerbia

• Összesített eredmény alapján a legjobb eredményt elérő csapat Kishegyes férfi csapata volt Szerbiából.
  • A legidősebb csapatnak járó különdíjat Karancs csapata kapta, ahol az átlag életkor 61 év volt.
  • A legfiatalabb csapatnak járó különdíjat az Iszkaszentgyörgy tűzoltó gyerekek csapata kapta, ahol az átlag életkor 7 év volt.
  • A legtávolabbról érkezett csapat különdíját a Szilas ÖTT ajánlotta fel.
  • A díjat a Belgiumból érkezett Leopoldsburg csapata kapta.
  • A legfiatalabb résztvevő Hollósi Máté Ferenc,(3 éves) Iszkaszentgyörgyről.
  • A legidősebb résztvevő Gavlik Péter (78 éves) a Kishegyes csapatából.

A rendezvény zárásaként Dr. Farkasinszki Lóránt tűzoltó ezredes méltatta azokat a tűzoltókat, akik szabadidejüket nem sajnálva a hagyományok ápolásával foglalkoznak és egyben megköszönte a szervezőknek a munkát, amit a verseny sikeres lebonyolítása érdekében végeztek.