X. Nemzetközi, III. Kárpát Haza és az I. Visegrádi Négyek Hagyományőrző Tűzoltóverseny
2017. szeptember 25. 18:03
Ismét nagyszabású rendezvény házigazdája volt Budapest. A XIII. Kerületi Hagyományőrző Tűzoltó és Sport Egyesület ebben az évben is megrendezte a Hagyományőrző Tűzoltó versenyét Angyalföldön, 2017. szeptember 24-én.

X. Nemzetközi, III. Kárpát Haza és az I. Visegrádi Négyek Hagyományőrző Tűzoltó versenyére idén külföldről 14 csapat érkezett (Szlovákiából, Csehországból, Horvátország, Lengyelországból, Erdélyből és Szerbiából).

A rendezvényünk fővédnökségét idén is elvállalta Dr. Bérczi László tűzoltó dandártábornok, a BM OKF országos tűzoltósági felügyelője.

Díjátadón részt vett és díjat adott Szalai Miklós, a Budapesti Tűzoltó Szövetség alelnöke, a XIII. Kerület Önkormányzatának részéről Holopné Schranek Kornélia alpolgármester asszony, Dr. Berki Imre tanácsos, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója, Szuper Levente a Vasas Sport Club részéről illetve a házigazda Béres Ferenc, a Magyar Tűzoltó Szövetség Hagyományőrző Bizottság elnöke és Béresné Papp Szilvia a XIII. Kerületi Hagyományőrző Tűzoltó és Sport Egyesület elnöke.

A versenyen 20 csapat indult 9 különböző csoportban így összesen 47 futamot láthatott a szépszámú közönség.

A kategóriában az első 3 helyezettet tárgyjutalomban részesítették, illetve 5 különdíj átadására is sor került.

A szervezők minden csapat részére emléklapot és ajándékcsomagot biztosítottak az RS Bútoráruház támogatásával.

Férfi kategória:

III. helyezett: XIII. ÖTE

III. helyezett: ISZKASZENTGYÖRGY

II. helyezett: Pánd ÖTE

I. helyezett: Vése ÖTE

A díjakat a Magyar Tűzoltó Szövetség részéről Béres Ferenc adta át.

Ifjúsági kategória:

I. helyezettje: XIII. ÖTE Dobos C.

A díjat Dr. Berki Imre tanácsos úr, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója adta át.

Női kategória:

III. helyezett: Kishegyes

II. helyezett: XIII. ÖTE Dobos C.

I. helyezett: Gunaras ÖTE

A díjakat Szalai Miklós, a Budapesti Tűzoltó Szövetség elnöke adta át.

Senior kategória:

III. helyezett: Somorja

II. helyezett: Benesov

I. helyezett: Vése ÖTE

A díjakat a XIII. Kerületi Hagyományőrző Tűzoltó és Sport Egyesület elnöke, Béresné Papp Szilvia adta át.

Nemzetközi kategória férfi:

III. Karancs csapata Horvátországból

II. Valpovo csapata Horvátországból

I.  Kishegyes csapata Szerbiából

Nemzetközi kategória női:

III. XIII. ÖTE Dobos C.

II. Kishegyes csapata Szerbiából

I. Gunaras ÖTE csapata Szerbiából

A díjakat dr. Bérczi László tűzoltó dandártábornokm, a BM OKF országos tűzoltósági főfelügyelője adta át.

Kárpát Haza férfi kategória:

III. Valpovo csapata Horvátorszából

II. Kishegyes csapata Szerbiából

I. Karancs csapata Horvátorszából

A díjakat Béres Ferenc, a Magyar Tűzoltó Szövetség Hagyományőrző Bizottság elnök adta át.

Kárpát Haza női kategória:

III. Iszkaszentgyörgy

III. Brestovac csapata  Horvátország

II. Kishegyes csapata  Szerbiából

I. Gunaras ÖTE  csapata  Szerbiából

A díjakat Béres Ferenc, a Magyar Tűzoltó Szövetség Hagyományőrző Bizottság elnök adta át.

Visegrádi Négyek kategória:

III. Somorja csapata Szlovákiából

II. Pánd ÖTE csapata

I. Vése ÖTE csapata

Összesített eredmény alapján a verseny legjobb külföldi csapata Kishegyes Szerbiából – ők a XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal különdíját kapják, amit Holopné Schranek Kornélia alpolgármester asszony adott át.

A legidősebb résztvevőnek járó díjat, a Vasas Sport Club ajándékát a 74 éves Czikai Lajos kapta, míg a legfiatalabb versenyzőnek járó különdíjat a 9 éves Vauver Eszter érdemelte ki.

A legidősebb csapat különdíja Somorjának járt, ahol az átlagéletkor 59 év volt, míg a legfiatalabb csapat különdíját a XIII. ÖTE Dobos C. csapata vitte el, ahol az átlagéletkor mindössze 16 év volt.

A rendezvény zárásaként Dr. Bérczi László tűzoltó dandártábornok méltatta azokat a tűzoltókat, akik szabadidejüket nem sajnálva, a hagyományok ápolásával foglalkoznak és egyben megköszönte a szervezőknek a munkát amit a verseny sikeres lebonyolítása érdekében végeztek.