Franciaországból kapnak védőeszközöket önkéntes tűzoltóságok
2015. március 01. 12:58
Több millió forint értékben kapott használt, de újszerű védőeszközt és -felszerelést a Magyar Tűzoltó Szövetség Franciaországból, a kamionnyi mennyiségű eszközt önkéntes tűzoltóságoknak adják – közölte a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke az MTI-vel.

Dobson Tibor tájékoztatása szerint a tűzoltósisakokat, arcvédőket, kámzsákat, csizmákat, tűzoltótömlőket és egyéb tűzoltófelszereléseket jelenleg Budapesten raktározzák. A mulhouse-i tűzoltók közreműködésével összegyűjtött eszközöket magyarországi és határon túli magyarok lakta területeken működő önkéntes tűzoltóságoknak adják képzési célokra.

Utóbbiak közül elsőként kárpátaljai, majd vajdasági és székelyföldi önkéntes tűzoltóságok kapják meg az eszközöket.